Benalmádena

Benalmádena jest małym miastem położonym na południu Hiszpanii w połowie drogi między Marbellą a Malagą. Samo miasteczko nie jest jakoś bardzo popularne wśród turystów. Ja również nigdy wcześniej nie słyszałam o jego istnieniu do czasu mojej podróży do Marbelli na początku 2018 roku. Benalmádena, a właściwie główna atrakcja miasta- zamek Castillo de Colomares, podbiła moje serce.

Słowo zamek kojarzy mi się ze średniowieczną budowlą otoczoną murami obronnymi. Castillo de Colomares kompletnie nie pasuje do tego wyobrażenia. Jest to dość nowoczesny zamek, którego budowa została ukończona w 1994 roku i tylko 3 osoby były zaangażowane w powstawanie tego cuda. Castillo de Colomares to nie tylko zamek, ale również pomnik na cześć Krzysztofa Kolumba i jego dokonań. Dla niektórych może kiczowaty, dla mnie jednak istnie bajkowa i magiczna budowla, którą koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w Maladze lub Marbelli. Zamek to mieszanka kilku stylów: bizantyjskiego, gotyckiego, romańskiego i mudejar.

Z kwestii technicznych, zanim wybierzecie się do Benalmadeny, koniecznie sprawdźcie godziny otwarcia zamku – podczas mojego pobytu był dostępny dla zwiedzających do 13, później była kilkugodzinna przerwa, a w niektóre dni może być całkowicie zamknięty. Bilet wstępu kosztuje 2 euro (dla studentów 1,5 euro). Miłym akcentem było otrzymanie polskiej ulotki w kasie biletowej, co więcej, była napisana poprawną polszczyzną. Koniecznie weźcie aparaty fotograficzne – sceneria jest IDEALNA do sesji zdjęciowych!

zamek Castillo de Colomares

Zamek Castillo de Colomares atrakcje

widok z Castillo de Colomares
Widok na Benalmadene – charakterystyczne białe domki
zamek Castillo de Colomares, Benalmadena
Wszystkie elementy zamku wykonane są z dużą precyzją

zamek Castillo de Colomares (2)

Castillo de Colomares, Pinta
Pinta – statek Kolumba podczas pierwszej wyprawy

Castillo de Colomares, zamek w Benelmadenie

Castillo de Colomares zamek w Benalmadenie

Drugą atrakcją w Benalmadenie jest buddyjska świątynia górująca nad miastem. Stupa jest cała w bieli, dzięki czemu nie wyróżnia się kolorystycznie od białych, andaluzyjskich budynków. Wstęp do świątyni jest bezpłatny. Z góry, gdzie mieści się świątynia, można podziwiać widok na panoramę miasta. Obok stupy buddyjskiej znajduje się motylarium, które równie chętnie odwiedzane jest przez turystów.

Stupa buddyjska w Benalmadenie, Hiszpania

Widok z góry obok stupy buddyjskiej w Benalmadenie
Widok z góry, gdzie mieści się stupa buddyjska

Benalmádena jest urokliwym miastem, które warto zobaczyć podczas pobytu w Andaluzji i na Costa del Sol. Samo zwiedzanie najważniejszych atrakcji nie zajmie dłużej niż dwie godziny, tak więc można wybrać się do miasta „po drodze”. Wyjątkowy zamek Castillo de Colomares z pewnością zapadnie wam w pamięć na długie lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s